November Project na muszli koncertowej

• Tv
Miasto z Wizją / 07.09.2019 / Komentarze

To z pewnością będzie wyjątkowe muzyczne wydarzenie, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. W piątek, 13 września na Muszli Koncertowej odbędzie się koncert zespołu November Project. Przed publicznością wystąpi grupa jedenastu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Tego dnia ich głównym celem będzie zarażenie nas mnóstwem pozytywnej energii i pokazanie, że swoją pasję można i warto rozwijać oraz realizować pomimo przeciwności.

- Mówią o sobie „wszyscy jesteśmy specjalnej troski”, bo wszyscy troski wymagamy. I my się z tym zgadzamy. Członkowie zespołu i ich muzyka wymykają się stereotypowemu obrazowi niepełnosprawności – tak opisują piątkowe wydarzenie organizatorzy koncertu. - Są wyjątkowi siłą i energią rewelacyjnej, profesjonalnie wykonanej muzyki. Niosą pozytywne przesłanie integracji optymistów. Przy nich nie da się ustać w miejscu.  Liderem November Project Band jest Paprodziad z zespołu  Łąki Łan.

Dodajmy, że wydarzenie to jest częścią projektu "Otwieramy Bramy " realizowanego przez Miasto Szczecinek i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie" finansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wtedy też na scenie pojawią się wokaliści Studia Wokalnego SAPiK. Wystąpi przed nami także duet – Maja Wysoczańska i Adrian Dubiński (Materia). O godz. 18.00 rozpocznie się koncert grupy November Project.

Tekst: Marzena Góra