Nowa hala sportowa dla "Ekonomika"

Miasto z Wizją / 27.01.2020 / Komentarze
W kolejce czeka też Zespół Szkół Technicznych

Powiat Szczecinecki sukcesywnie inwestuje w rozwój sportowej infrastruktury. Wystarczy wspomnieć chociażby budowę stadionu lekkoatletycznego przy ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, tzw. OSA – Otwarte Strefy Aktywności, czy klasyczne siłownie, które powstały w szkołach dla których samorząd powiatowy jest organem prowadzącym. Rozszerzenie zaplecza to na pewno konieczność związana z niedawną reformą oświaty, bowiem szkolne mury musiały pomieścić uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, ale to również większa szansa na wyłowienie przyszłych mistrzów sportu.

Obecnie trwa remont sali sportowej przy ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV, a w planie jest budowa dwóch hal – przy  ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej i ZST. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyrażono zgodę na zakup projektu technicznego sali, która powstanie przy pierwszej ze szkół. Wymiary hali to 36mx46m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94m2, powierzchnia użytkowa 1925,40m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona  oraz judo. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2021-2022. Powiat Szczecinecki będzie aplikował o finansowe wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst i foto: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Kolaż: Sławomir Włodarczyk