Nowe boisko na osiedlu Zachód

Miasto z Wizją / 21.03.2018 / Komentarze
To kolejna inwestycja realizowana w ramach tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego

Osiedle Zachód - największą "sypialnię" Szczecinka budowano na przełomie lat 70/80 i w latach 80. Budowniczowie, w miarę ówczesnych możliwości inwestycyjnych" zlokalizowali na nowym osiedlu dwa boiska. Oba z przeznaczeniem nie tylko dla młodych sportowców - przy ul. Lwowskiej i Połczyńskiej.

Lata mijały, boiska, a raczej klepiska, coraz mniej zachęcały do kopania na nich piłki. Ale wciąż tętniły życiem. Wreszcie po ponad 30 latach przyszła pora, by je wyremontować i przystosować do otaczającej rzeczywistości.

W międzyczasie powstało oświetlone boisko do koszykówki przy ul. Budowlanych. Jesienią Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła remont boiska piłkarskiego przy ul. Lwowskiej. Infrastruktura już jest. Wiosną położona zostanie murawa.

Jeszcze w ubiegłym roku Rada Osiedla Zachód rozpoczęła starania o wyremontowanie boiska przy ul. Połczyńskiej.

- Rozmawialiśmy ze spółdzielnią, rozmawialiśmy z ratuszem. Po prostu sami nie byliśmy w stanie finansowo udźwignąć modernizacji tego boiska - mówi "Miastu z Wizją" Ryszard Pazoła, wiceprzewodniczący rady osiedlowej. - Wreszcie nasze marzenia sie spełniły, będziemy mieć, a raczej nasze dzieci i wnuki, boisko z prawdziwego zdarzenia.

Od siebie dodajmy, że planowana przebudowa boiska przy ul. Połczyńskiej to kolejna inwestycja, m.in. po budowie ronda na ul. Kołobrzeskiej i łącznika z ul. Polną czy budowie Centralnego Placu Zabaw, która będzie realizowana w ramach tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Opozycja chce takiego budżetu, ale on już jest i od kilku lat ma się w Szczecinku nadzwyczaj dobrze. A, że nie nazywamy inicjatyw radnych i mieszkańców Szczecinka "budżetem obywatelskim", to nie ma znaczenia. My go mamy, my w jego ramach prowadzimy inwestycje, na które czekają szczecinecczanie - powiedział nam niedawno wiceburmistrz Daniel Rak.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na gruntowny remont obecnie istniejącego boska - jak je nazywają młodzi ludzie - Estadio Maracana. Zadanie inwestycyjne nosi nazwę: "Wykonanie rozbudowy z przebudową boiska przy ul. Połczyńskiej w Szczecinku".

Szczegóły inwestycji? Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, zakres prac obejmie rozbudowę i przebudowę istniejącego boiska gruntowego wraz z wykonaniem urządzeń budowlanych. Celem jest jego zastąpienie obiektem wielofunkcyjnym o bezpiecznej nawierzchni, ogrodzenie, oświetlenie i odwodnienie, budowa parkingu dla rowerów i towarzyszącej infrastruktury.

Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół boiska polegające m.in. na nasadzeniu szpaleru tui kolumnowych. Co najważniejsze, przyszły zespół boisk otrzyma oświetlenie w postaci 16 reflektorów zlokalizowanych na 6 słupach.

Miasto założyło, że inwestycja rozpocznie się latem tego toku i zostanie sfinalizowana do końca lipca 2019 roku.

Projekty: Urząd Miasta