Nowy blok na Zachodzie za 14 mln złotych

Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
50 mieszkań chce nam wybudować firma z Koszalina

Szczecinecki rynek mieszkaniowy w ostatnich latach zdecydowanie odżył. Nie ma praktycznie roku, w którym na terenie miasta nie powstawałby nowy budynek mieszkalny lub nie byłby adaptowany do tego celu istniejący już obiekt. Kolejne tego typu inwestycje – zarówno ze strony spółdzielni mieszkaniowych, jak i prywatnych inwestorów – również wkrótce powinny doczekać się realizacji. Mimo to lokali mieszkalnych nad Trzesieckiem wciąż brakuje, o czym świadczy chociażby ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców każdą z tego typu inwestycji, zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa.

Okazuje się, że również Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa czyni coraz odważniejsze przymiarki do budowy kolejnego budynku mieszkalnego. Ma on powstać na osiedlu Zachód przy ul. Karlińskiej, w sąsiedztwie komendy Straży Miejskiej. Jak wówczas informowaliśmy, już w minionym roku na terenie pod przyszłą zabudowę pojawili się geodeci.

- Jest to działka należąca do Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którą nabyliśmy już dawno temu, kiedy realizowaliśmy budowę osiedla Zachód II – powiedziała nam w jednej z rozmów prezes spółdzielni Barbara Kucab. - Jest to działka z przeznaczeniem na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Jak przyznała nasza rozmówczyni, powierzchnia terenu umożliwia realizację w tym miejscu budynku wielorodzinnego, w którym mogłoby się znajdować przynajmniej 50 lokali. Dodajmy, że dotychczas teren ten stanowił – zwłaszcza w okresie letnim – miejsce zabaw młodszych mieszkańców, których często można tu było spotkać „uzbrojonych” w piłki do gry. Porośnięta trawą działka była także częstym celem spacerów właścicieli czworonogów.

Tymczasem Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że do jej siedziby wpłynęła jedna oferta od wykonawcy, który jest zdecydowany podjęcia się tego zadania. Nowy blok przy ul. Karlińskiej chce nam wybudować koszalińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens. Złożona przez niego oferta opiewa na kwotę ponad 13 mln 960 tys. zł. Inwestycja miałaby zostać sfinalizowana do końca sierpnia przyszłego roku.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk