Nowy mural w Szczecinku już gotowy

Miasto z Wizją / 18.05.2021 / Komentarze
Dzieło Rafała Olbińskiego powstało przy ul. Jana Pawła II

Wraz z początkiem tygodnia ruszyły prace nad kolejnym szczecineckim muralem. Powstaje on na ścianie szczytowej jednego z bloków znajdujących się przy ul. Jana Pawła II. Tym razem Szczecinek wzbogaci się o dzieło znanego artysty – Rafała Olbińskiego.

- To mural autorstwa Rafała Olbińskiego, wykonywany przez ekipę z Częstochowy, którzy już kilkukrotnie u nas gościli. To jedni z najlepszych muralowców w Polsce – mówi nam Rafał Staniszewski, jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia. - Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej tego, aby w Szczecinku powstała aleja muralowa.

- Docelowo chcielibyśmy jeszcze, żeby w tym roku wszystkie murale zostały podświetlone. A także żeby przy deptaku umieścić tabliczki informacyjne ze strzałkami kierującymi do poszczególnych murali. Myślimy również o naniesieniu ich lokalizacji na turystyczną mapę Szczecinka.

- Chciałbym serdecznie podziękować partnerom, dzięki którym powstał kolejny mural w Szczecinku. Dziękuję miastu oraz naszym burmistrzom za wsparcie tej inicjatywy. Ważnym partnerem jest również Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Tu szczególnie podziękowania kieruję do pani prezes Barbary Kucab i Pawła Wronowskiego. Dziękuję również Irkowi Orłowskiemu. Do powstania muralu przyczyniła się także firma Kronospan, która w ten sposób „posadziła” w naszym mieście kolejne drzewko w projekcie Grow, za co również ogromnie dziękujemy.

Wkrótce szczecinecka muralowa aleja wzbogaci się o kolejne dzieła, które również powstaną przy ulicy Jana Pawła II w najbliższych miesiącach. /zr/