Nowy radiowóz w służbie szczecineckich policjantów

Miasto z Wizją / 23.01.2018 / Komentarze
Pojazd zakupiony został dzięki finansowemu wsparciu Rady Miasta

Dziś (wtorek 23.01) nasi policjanci oficjalnie odebrali nowiutki radiowóz - furgon Volkswagen T-6. Pojazd będzie pełnił służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji.

Przekazanie radiowozu miało uroczysty charakter. Na zbiórce stanęli policjanci. Towarzyszyli im ich goście, m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź i starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

- Jestem przekonany, że nowy pojazd będzie dobrze służył naszym policjantom - mówił burmistrz. - Miałem przyjemność go już obejrzeć. Widać, że pojazd został zrobiony pod konkretne zamówienie. Na swoim wyposażeniu posiada wszystko to, co powinno służyć policjantom podczas pełnienia służby. Reasumując, dobrze wydaliśmy pieniądze. Drugi, podobny furgon dzięki zgodzie Rady Miasta został zakupiony dla naszej Straży Miejskiej.

- Mamy nowy pojazd i z tego faktu jestem bardzo zadowolony - powiedział przedstawicielom mediów szef szczecineckiej Policji mł. insp. Andrzej Dziemianko. - Nie byłoby to możliwe bez wsparcia samorządów. Otrzymaliśmy dwa pojazdy (drugi pełni służbę w Posterunku Policji w Bornem Sulinowie - dop. red.) finansowane w systemie 50/50. Połowę kwoty przekazała Komenda Główna Policji, drugą połowę samorząd Szczecinka oraz samorząd Powiatu Szczecineckiego i gminy Borne Sulinowo. W przypadku Szczecinka to kwota 90 tys. zł (VW T-6 kosztował 180 tys. zł - dop. red.). Radiowóz od dziś pełnić będzie służbę na naszych drogach. Będzie pracował w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.