Nowy samochód PWiK wyjechał na ulice Szczecinka

Miasto z Wizją / 04.12.2016 / Komentarze
Pojazd, który ma usprawnić pracę wodociągowcom, kosztował 1,25 mln zł

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji właśnie wzbogaciło się o nowy pojazd, dzięki któremu możliwe jest ciśnieniowe udrażnianie sieci kanalizacyjnej oraz deszczowej. Jednocześnie jego mechanizm pozwala na odsysanie gromadzących się osadów. Jak informuje Olga Gasiul, kierownik Działu Organizacji PWiK,pojazd – który już rozpoczął pracę na ulicach naszego miasta -  oprócz czyszczenia kanalizacji może być także wykorzystywany do innych prac, m.in. usuwania wody z zalewisk i dołów. Może on pracować nawet przy temperaturze -15 C, co znacznie usprawni rozmaite działania prowadzone przez spółkę.

- Zakup samochodu był dla nas bardzo istotny. Posiadanie tak nowoczesnego pojazdu specjalistycznego usprawni naszą pracę, przez co będzie ona jeszcze mniej uciążliwa dla mieszkańców. W tym samym czasie będziemy mogli wykonać więcej prac. Samochód będzie wykorzystywany nie tylko na terenie Szczecinka, ale na terenie całego powiatu – podkreśla prezes zarządu Andrzej Wdowiak.

Pojazd ten wyposażony został również w szereg nowoczesnych rozwiązań, jak wysięgnik teleskopowy, który pozwoli na prowadzenie prac z zakresu udrażniania i czyszczenia kanalizacji bez konieczności znajdowania się w bezpośrednim sąsiedztwie włazów kanalizacyjnych, a tym samym nie będzie tarasował chodników zawadzając pieszym. Wśród wspomnianych ulepszeń znalazło się także sterowanie radiowe, ułatwiające prowadzenie różnego rodzaju prac. Dodajmy, że koszt zakupu wspomnianego pojazdu to 1,25 mln zł netto.

Tekst: Marzena Góra
Foto: PWiK Szczecinek