Obsługa Oświaty pod nowym szyldem

Miasto z Wizją / 17.11.2016 / Komentarze
Była MJJO, będzie Komunalne Centrum Usług Wspólnych

Na poniedziałkowej (21.11) sesji Rada Miasta podejmie decyzję w sprawie zmiany nazwy Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty na Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku.

MJOO przetrwała ponad 6 lat. Została powołana do życia decyzją Rady Miasta z dn. 16 września 2010 roku. Teraz będzie nosiła nazwę (od 1 stycznia 2017 roku) Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku.

W uzasadnieniu uchwały napisano: "W związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym, która miała miejsce 25 czerwca 2015 roku, oraz niektórych innych ustaw, zachodzi niezbędna konieczność powołania centrum usług wspólnych (CUW), które oprócz obsługi finansowej szkół i placówek oświatowych będą mogły również prowadzić obsługę innych jednostek sfery finansów publicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotychczasowe zespoły obsługi szkół najpóźniej od 1 stycznia 2017 roku muszą zacząć działać w oparciu o zasady dotyczące funkcjonowania CUW".