Obwodnica przerobiła już ponad 43 mln zł

• Tv
Miasto z Wizją / 06.07.2017 / Komentarze
Coraz droższa budowa. Część pieniędzy trafi do szczecineckich firm

Trwa budowa wschodniego obejścia miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. Na bieżąco monitorujemy działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomości dotyczące postępu prac na 12-kilometrowym szlaku przyszłej szczecineckiej obwodnicy można przeczytać w naszych cyklicznych artykułach: "Raport z wielkiej budowy".

Zakres prac jest imponujący i z tygodnia na tydzień coraz większy. Prowadzone są one w kilku miejscach, głównie na terenie przyszłego węzła drogowego "Szczecinek Śródmieście" i wzdłuż torów kolejowych szlaku Szczecinek - Białogard na odcinku od ul. Bugno do ul. Słupskiej.

Nie ma się, zatem co dziwić, że zaawansowanie finansowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rośnie niemal z dnia na dzień. Jak nam powiedział rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk, na koniec czerwca budowa szczecineckiej obwodnicy "przerobiła" już astronomiczną - porównując do miejskich inwestycji) kwotę 43 035 555 zł, co stanowi 16,40 proc. kwoty kontraktowej (budowa obwodnicy ma pochłonąć ponad 323 mln zł - dop. red.).

Część z tych pieniędzy trafi do szczecineckich firm. Na liście podwykonawców (aktualnie 46 podmiotów gospodarczych) widnieje 5 rodzimych firm, m.in.: "ELEKTROMARK" Marek Kuberski (kompleksowe wykonanie robót związanych z wykonaniem tymczasowych przyłączy elektroenergetycznych dla placów budów poszczególnych obiektów), DALBET (kompleksowe wykonanie robót związanych z wykonaniem stabilnych platform roboczych i dróg technologicznych) czy AR-GIPS (wyprodukowanie i dostarczenie betonu palowego).

Video: SZCZECINEK S11 - Inspekcja Wizyjna 05.2017 - Axis Geodezja - GDDKiA