Opłata za ciepło bez zmian

Miasto z Wizją / 25.08.2020 / Komentarze
Prezes MEC Marek Szabałowski: Planujemy utrzymać dotychczas obowiązujące stawki

Blisko dwa lata temu, w wyniku polityki „cieplnej” prowadzonej przez obecny rząd, znacznemu ograniczeniu importu węgla i zarazem windowanych mocno w górę cen w polskich kopalniach, drastycznie wzrosły opłaty za ogrzewanie, co odczuli wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Również na początku tego roku musieliśmy się liczyć ze wzrostem kosztów ogrzewania naszych mieszkań.

Od stycznia br. nasze rachunki za ogrzewanie nieco wzrosły. Wtedy też dla odbiorców korzystających z usług Miejskiej Energetyki Cieplnej zaczęła obowiązywać nowa taryfa zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Mieszkańcy Szczecinka podczas ubiegłorocznego sezonu za ciepło w swoich domach zapłacili więcej.

Jednak teraz mamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Miejska Energetyka Cieplna w zbliżającym się sezonie grzewczym nie planuje żadnych podwyżek.

- Ceny prawdopodobnie się nie zmienią do końca sezonu grzewczego. Taką mamy nadzieję i o to będziemy się starać – mówi „Miastu z Wizją” Marek Szabałowski, prezes zarządu Miejskiej Energetyki Cieplnej w Szczecinku. - Jeżeli nic się nie wydarzy i nie będzie żadnych niespodzianek, to planujemy utrzymać dotychczas obowiązujące stawki.

- My i odbiorcy stoimy tak naprawdę po jednej stronie i nam też zależy na tym, żeby unikać podwyżek. My nigdy nie jesteśmy nastawieni na jakikolwiek zysk. Ale dalej chcemy modernizować system ciepłowniczy, najpierw inwestując w niego, żeby później to ciepło było tańsze – kontynuuje nasz rozmówca. - Dążymy do tego, żeby te aktualne stawki obowiązywały najdłużej jak się da.

Co prawda ostatnie upalne tygodnie zdecydowanie nie skłaniają nas do myślenia o nadchodzącej jesieni i zimniejszych dniach. Jednak już teraz nasi ciepłownicy przygotowują się do kolejnego sezonu grzewczego. O tym, kiedy on ruszy i kiedy do domów lokatorów popłynie ciepło, zadecydują zarządcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk