Organ nadzoru wszczął postępowanie wobec stowarzyszenia "Terra"

Miasto z Wizją / 06.10.2016 / Komentarze
Powód? Naruszenie postanowień statutu oraz działania na szkodę społeczności lokalnej

Starosta Szczecinecki sprawujący nadzór nad działalnością stowarzyszeń wszczął postępowanie wobec Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Terra w Szczecinku pod kątem działań Stowarzyszenia naruszających postanowienia statutu stowarzyszenia oraz działania na szkodę społeczności lokalnej – informuje pełnomocnik Kronospanu, mecenas Robert Mietlicki.

Wszczęcie postępowania przez organ nadzorujący jest pokłosiem wniosku stowarzyszenia o wstrzymanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowania planowanej inwestycji ochrony powietrza – budowy UTWS z elektrofiltrem firmy Kronospan ze Szczecinka, co stoi w sprzeczności z deklarowanymi przez stowarzyszenie celami statutowymi – działaniami na rzecz ochrony środowiska - podkreśla mecenas Robert Mietlicki.

Obowiązujące w tej mierze przepisy ustawy Prawo o stowarzyszeniach przewidują szeroki wachlarz środków ingerencji organu nadzoru, włącznie z rozwiązaniem stowarzyszenia przez sąd rejestrowy na wniosek organu nadzoru w przypadku uporczywego naruszania postanowień statutu i braku warunków do przywrócenia działalności zgodnej ze statutem.

(ogłoszenie)

Foto: Sławomir Włodarczyk