OSiR dostanie plaże, stanicę i wyciąg narciarski

Miasto z Wizją / 16.12.2016 / Komentarze
Szersze kompetencje szczecineckiego ośrodka sportowego

Na poniedziałkowej (19.12) sesji Rada Miasta zdecyduje o zmianie statutu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeżeli radni będą na "tak", w 2017 roku OSiR dostanie na utrzymanie obiekty nad jeziorem Trzesiecko: plaże, stanicę wędkarską i wyciąg narciarski.

Operacja polegać będzie na wprowadzeniu do obecnie obowiązującej uchwały Rady Miasta z 28 sierpnia 2006 roku następującego zapisu: "Prowadzenie działalności w zakresie wypożyczalni sprzętu sportowo - turystycznego, wyciągu do nart wodnych, organizowanie i prowadzenie pól namiotowych, ścieżek zdrowia, plaż strzeżonych, lodowisk oraz stanicy wędkarskiej”.

W uzasadnieniu uchwały zapisano m.in., że: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku zamierza w 2017 roku rozszerzyć zakres swojej działalności, szeroko związanej z kulturą fizyczną, sportem i rekreacją. Zakład będzie organizował i prowadził plaże strzeżone oraz prowadził stanicę wędkarską oraz wyciąg do nart wodnych. W tych okolicznościach zachodzi konieczność aktualizacji treści Statutu, uwzględniającej zmianę zadań".