Ostatnie próby przed akcją One Bilion Rising

Miasto z Wizją / 09.02.2020 / Komentarze
Każdy, kto chciałby wziąć udział w piątkowym wydarzeniu, a nie zna układu, ma jeszcze okazję się go nauczyć

Mieszkanki Szczecinka spotkają się 14 lutego w centrum miasta, aby wspólnie poprzez taniec – podobnie jak to miało miejsce w minionym roku – zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Będzie to kolejna szczecinecka odsłona corocznej ogólnoświatowej akcji „One Bilion Rising”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem wszyscy chętni uczestnicy akcji spotykają się, aby wspólnie nauczyć (lub przypomnieć sobie) krótki taneczny układ, który 14 lutego zaprezentują przed ratuszem. Próby rozpoczęły się w drugiej połowie stycznia i odbywają się dwa razy w tygodniu.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w piątkowym wydarzeniu, a dotychczas nie wybrał się na próbę, ma jeszcze ku temu okazję. Ostatnie dwie próby odbędą się dziś (11.02) oraz w czwartek (13.02) w hali przy ul. Artyleryjskiej o godz. 19.00. Na próbę należy zabrać ze sobą trampki.

Mieszkańcy Szczecinka, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy, mogą także samodzielnie nauczyć się prostego układu z filmiku instruktażowego https://www.youtube.com/watch?v=mRU1xmBwUeA&fbclid=IwAR10E1U2cH-jYksi1qYrgqeVILH6Oz0abdtqnE3lqcQDDwcCzXvdMZreeGg.

Tekst: Marzena Góra