Oświetlenie na Stadionie Miejskim za 197 tys. zł

Miasto z Wizją / 17.06.2016 / Komentarze
Jupitery zabłysną w lipcu

Firma "Ada - Light" z Gostynina (inwestycję chciało nam realizować 6 oferentów) wygrała przetarg na oświetlenie bocznej płyty boiska na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa.

- Cena inwestycji zamknie się kwotą około 197 tys. zł - mówi "Miastu z Wizją" Jacek Proć z Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Prace ruszą na początku lipca i jeszcze do końca lipca br. powinny zostać sfinalizowane. To dogodny dla nas termin, gdyż w tym czasie boisko będzie nieużytkowane.

Oświetlenie bocznej płyty stadionu to kolejne przedsięwzięcie w ramach serii inwestycji prowadzonych w tym roku na naszym stadionie. Co jeszcze zrobimy? O tym możecie przeczytać w artykule:

Po obu stronach płyty staną po 4 słupy oświetleniowe, razem 8 szt. o wysokości 12-14 metrów. Każdy ze słupów zostanie zwieńczony trzema jupiterami. Ogółem 24 projektory typu Champion 1 KW dadzą oświetlenie płyty boiska na poziomie 75 luxów.

Co prawda, moc światła nie „rzuci na kolana”, no, ale zawsze. Najważniejsze, że piłkarze będą mogli trenować w godzinach wieczornych, szczególnie wczesną wiosną i jesienią, gdy szybko zapada zmrok.