Parada militarna wokół jeziora Pile

• Tv
Miasto z Wizją / 19.08.2017 / Komentarze
Moc pojazdów, tłumy gości i pasjonatów wojskowości

Jedną z najatrakcyjniejszych imprez towarzyszących dorocznym zlotom militarnym w Bornem Sulinowie jest parada wojskowych pojazdów szlakiem wokół jeziora Pile.

Nie inaczej było dziś (sobota 19.08) przed południem. Właściciele militarnych wehikułów uruchomili swoje maszyny i w kilkukilometrowej kolumnie ruszyli z miasteczka zlotowego, borneńską ulicą Wojska Polskiego i dalej przez Krągi, Pilawę - na obozowisko XIV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych "Gąsienice i Podkowy" - 2017.

Trzeba przyznać, było co podziwiać. Kolumna składała się z ponad stu pojazdów pamiętających lata II wojny światowej i późniejsze. W kolumnie dominowały amerykańskie Willisy i radzieckie GAZ-y.

Uczestnicy zlotu pojechali też motocyklami, samochodami ciężarowymi i sztabowymi a nawet "nyskami" w barwach Milicji Obywatelskiej. Rzecz jasna nie zabrakło tez ciężkiego sprzętu bojowego. Jednak w tym roku pojazdów gąsienicowych było zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych.

Na trasie przejazdu militarnej parady zebrali się licznie okoliczni mieszkańcy. Nie brakło też przyjezdnych z całej Polski i za granicy, którzy podziwiali wojskowe pojazdy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk/A. Remus