Parkrun z tytułem Biegowej Imprezy Roku 2017

Miasto z Wizją / 24.02.2018 / Komentarze
Na wspólny bieg można się wybrać w każdy sobotni poranek

Nikogo, kto w sobotni poranek spaceruje miejskim parkiem na wysokości ul. Mickiewicza, chyba już nie dziwi widok grupy biegaczy, którzy wspólnie pokonują kolejne kilometry, dopingując się wzajemnie i zwyczajnie dzieląc się wspólną pasją. Mowa oczywiście o parkrun, czyli cotygodniowym biegu na dystansie 5 km, organizowanym przez Marcina Bocheńskiego - obecnie koordynatora parkrun Szczecinek - który we wrześniu 2013 roku postanowił przyłączyć się do tej ogólnopolskiej inicjatywy i zaprosić szczecineckich amatorów biegania do wspólnego spędzania czasu, jednocześnie zachęcając do takiej formy aktywności tych wciąż niezdecydowanych. Od tego czasu ilość biegaczy spotykających się w sobotnie poranki stale rośnie. Teraz inicjatorzy tego przedsięwzięcia mogą pochwalić się sporym sukcesem.

- W ramach rozstrzygniętego w tym tygodniu plebiscytu na Biegową Imprezę Roku 2017 organizowanego przez Ligę Biegową wraz z partnerami Onet oraz Runner’s World Polska, głosami uczestników plebiscytu otrzymaliśmy tytuł Biegowej Imprezy Roku 2017 w kategorii Bieg na 5km – mówi Jakub Fedorowicz, koordynator parkrun Polska.

- To dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, że wśród nominowanych w tej kategorii imprez znalazły się znane i cenione wydarzenia. Wszystkim, którzy oddali głos na parkrun Polska chcemy w tym miejscu bardzo podziękować, a tytuł dedykujemy wszystkim wam, uczestnikom naszych sobotnich biegów, w tym w szczególności koordynatorom i wolontariuszom, dzięki którym możemy wspólnie spotykać się na trasach parkrun w całej Polsce.

Każdy, kto chciałby dołączyć się do tej inicjatywy i dzielić swoja pasja z innymi, może to zrobić pojawiając się w każdą sobotę o godz. 9.00 na początku alejki parkowej przy wejściu głównym na miejski stadion. Jak przekonują uczestnicy cotygodniowych biegów, nieważne jest tempo, w którym się biegnie, ale satysfakcja z przebytych kilometrów i możliwość spotkania osób o podobnych zainteresowaniach. Wymagany jest jedynie wygodny sportowy strój i oczywiście pozytywne nastawienie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk