Pierwsze cumowanie przy Książęcym Pomoście

Miasto z Wizją / 16.04.2018 / Komentarze
Trwają końcowe prace na wodnej budowli koło Zamku Książąt Pomorskich

Uroczyste otwarcie naszego efektownego i uroczego, półokrągłego pomostu zaplanowano na sobotę 5 maja. W ten dzień w Szczecinku oficjalnie otworzymy Sezon Wodniacki 2018. Będzie wiele imprez rozrywkowych i kulturalnych, również dla dzieci. Uroczystość uświetni swoją obecnością i koncertem znana czeska kapela Lubos Andrst Blues Band.

Póki, co na pomoście i w jego okolicy trwają ostatnie prace, również porządkowe. Budowlańcy uporali się już z rozbiórką starego pomostu "T" oraz wykonali nowe nabrzeże jeziora Trzesiecko.

Dziś (poniedziałek 16.04) pomost przechodził próby techniczne przybijania statków wycieczkowych szczecineckiej białej floty. Za "królika doświadczalnego" robił "Bayern". Budowniczowie chcieli się przekonać czy pomost jest w pełni przystosowany na przyjęcie naszych statków. Próby wypadły pomyślnie.