Pierwszy charytatywny Maraton Dance Fitness

Miasto z Wizją / 19.08.2017 / Komentarze
Panie na "parkiecie" dawały z siebie wszystko, a instruktorzy ze sceny dzielili się energią

Grupa mieszkanek postanowiła spędzić sobotnie (19 sierpnia) popołudnie wspólnie się bawiąc, zażywając sporej dawki ruchu, a przy okazji pomagając. Tym samym udowodniły, że w Szczecinku zdecydowanie nie brakuje miłośników aktywności fizycznej i spędzania czasu wraz z osobami o podobnych upodobaniach. Panie spotkały się na szczecineckich kortach, aby wziąć udział w Wielkim Charytatywnym Maratonie Dance Fitness.

W trakcie tej sportowej imprezy, która zorganizowana została nad Trzesieckiem po raz pierwszy, mogliśmy nie tylko sporo i intensywnie się poruszać, ale także wesprzeć dwóch małych mieszkańców naszego miasta. Cały dochód ze spotkania bowiem przekazany zostanie na rzecz Jasia i Mateusza, którzy zmagają się z licznymi chorobami.

- Przez 4 godziny pokażemy 6 programów fitness. Będzie to pierwsza impreza, na której odbędzie się tak dużo pokazów. W jej trakcie będziemy zbierać pieniądze dla chorych dzieci. Zaplanowaliśmy atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gości. Jest to więc nie tylko impreza skierowana dla osób regularnie uprawiających sport, ale przede wszystkim dobra zabawa dla całych rodzin. Ponadto podczas maratonu odbędzie się również loteria fantowa – zapowiadała przed rozpoczęciem maratonu Barbara Krosman, organizatorka tego wydarzenia.

Tego dnia na wszystkich gości czekał szereg instruktorów, dobra zabawa, spora dawka wysiłku fizycznego i moc atrakcji. Jako pierwsi na „parkiecie” mogli wykazać się mali miłośnicy tańca i fitnessu – impreza rozpoczęła się od bloku dedykowanego najmłodszym uczestnikom. Z kolei nieco starsi mieli okazję dobrze się rozruszać i sprawdzić swoją kondycję w programach m.in. Urbhanize, Salsation, Strong by Zumba czy Slavica Dance. Wszystko to ponadto przeplatane było blokami sportowymi „Zumba fitness”. Niewykluczone, że pierwszy Wielkim Charytatywnym Maratonie Dance Fitness okaże się zachętą i wstępem do kolejnych tego typu inicjatyw w naszym mieście.

Tekst, foto: Marzena Góra