Pijani rowerzyści i awanturnicy na dworcu PKP

Miasto z Wizją / 17.10.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej - 93 interwencje

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 93 interwencje w stosunku do 96 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 22 zdarzenia, z czego w 20 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W piątek (14.10) około godz. 17 patrol dozorując ul. Kopernika zauważył leżącego na jezdni chłopca i klęczącego obok mężczyznę.

- Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym potrącił chłopca, który wbiegł na jezdnię. Na miejsce strażnicy wezwali zespół ratunkowy oraz policję. Po udzieleniu chłopcu pierwszej pomocy strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia - mówi komendant Grondys.

- W trakcie wykonywania czynności służbowych przytomność straciła pasażerka samochodu, więc na miejsce wezwaliśmy drugą karetkę pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe patrolu zdarzenie zostało przekazane policjantom a strażnicy do czasu zakończenia czynności służbowych kierowali ruchem drogowym.

W sobotę (15.10) około godz. 22.30 patrol pełniący służbę wraz z policjantem, podczas dozorowania ul. Sadowej, zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem. Po jego zatrzymaniu i sprawdzeniu alkotestem okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Rowerzysta został przekazany Policji.

- Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w niedzielę (16.10) około godz. 13.30 na ul. Koszalińskiej. Mężczyzna również miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje G. Grondys.

Tego samego dnia przed godz. 7 na dworcu PKP operator kamer monitoringu miejskiego zauważył grupę bezdomnych, którzy spożywali tam alkohol. Następnie przenieśli się na przystanek komunikacji miejskiej, paląc na nim papierosy oraz pijąc piwo. Opróżnione puszki wylądowały na trawniku. Patrol podjął interwencję wobec nich wspólnie z patrolem Służby Ochrony Kolei. Na wszystkich zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

Również w niedzielę przed godz. 16 strażnicy podjęli interwencję w jednym ze sklepów, gdzie awanturował się mężczyzna. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę siedzącego na podłodze. Obok niego znajdował się skradziony w sklepie czteropak piwa. Mężczyzna został przekazany patrolowi policji.