Pijany rowerzysta, pogryziony przez psy i małolaty z browarem

Miasto z Wizją / 22.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 101 interwencji w stosunku do 120 osób.

- Za pomocą systemu kamer monitoringu ujawniliśmy 35 zdarzeń, z czego w 34 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W czwartek (16.08) około godz. 22.30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika osoby spożywające alkohol. Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia zastał tam trzech nieletnich w wieku 15 i 16 lat, uczniów gimnazjum. Cała trójka została doprowadzona do domów i przekazana rodzicom.

Tego samego dnia przed północą strażnicy dozorując ul. 28 Lutego zauważyli rowerzystę poruszającego się bez wymaganego oświetlenia. Okazało się, że cyklista znajduje się w stanie nietrzeźwości oraz ma orzeczony sądowy zakaz jazdy rowerami. Mężczyzna został przekazany Policji.

W sobotę (20.08) około godz. 12.30 strażnicy przyjęli informację o pogryzieniu mężczyzny przez psy biegające samopas.

- Właścicielka psów odmówiła przyjęcia mandatu karnego, co będzie skutkowało skierowaniem na nią wniosku o ukaranie - mówi G. Grondys. - Oczywiście grzywna to nie jedyna dolegliwość, jaka jej obecnie grozi. Odszkodowanie za doznane straty, czy uszczerbek na zdrowiu może wielokrotnie przewyższać grzywnę.

W niedzielę (21.08) przed godz. 16 operator monitoringu wizyjnego na ul. 28 Lutego zaobserwował cztery osoby, które w okolicy pizzerii piły piwo. Jedna z tych osób rzuciła puszkę na trawnik a druga załatwiła potrzebę fizjologiczną na elewację pobliskiego budynku. Następnie dwaj dżentelmeni z tej grupy weszli na teren prywatny i zerwali tam z zieleńców kwiaty, które wręczyli paniom, w towarzystwie, których przebywali. Cała grupa w komplecie została wylegitymowana przez strażników. Skutkiem będzie skierowanie przeciwko nim wniosków o ukaranie.

Więcej o tym zdarzeniu - tutaj: