Pijany w sztok kierowca, wypadek i "miłośnicy" amfetaminy

Miasto z Wizją / 30.11.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 48-letni mieszkaniec Szczecinka jadący Volkswagenem Passatem.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, kierowca dmuchnął w alkomat blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Szczecinek zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. 24-letni mieszkaniec Szczecinka ukrywał w swoim domu amfetaminę. Podobnie jak 25-latek, trzymający amfetaminę w swoim mieszkaniu w Bornem Sulinowie.

W poniedziałek (28.11) wieczorem pomiędzy miejscowościami Gwda Mała - Czarne doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych Daewoo Matiz i Skoda Fabia.

- W następstwie zderzenia sześć osób zostało przetransportowanych do pobliskich szpitali, w tym dwuletnie dziecko - mówi Anna Matys.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że 29-letnia kierująca Matizem, jadąc w kierunku miejscowości Czarne, na łuku drogi, na oblodzonej jezdni, wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadącą Skodę. W każdym z pojazdów podróżowały trzy osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do pobliskich szpitali. Najpoważniejszych obrażeń doznali pasażerowie pojazdu Matiz.

Szczecinecka policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

- Trudne warunki na drogach zbierają swoje żniwa - dodaje A. Matys. -  Tylko wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku sześciokrotnie wzywani byli do różnego rodzaju zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach wspólnie z kryminalnymi ze Szczecinka zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku 18-21 lat, którzy ukradli… 14 znaków drogowych z drogi powiatowej na terenie gminy Grzmiąca.

Na trasie Grzmiąca - Mieszałki mężczyźni wykopali 9 znaków drogowych. Sprawcom najbardziej zależało na słupkach, dlatego charakterystyczne i nieprzydatne tablice wyrzucili, a resztę szybko spieniężyli. Powiatowy Zarząd Dróg w Szczecinku straty wycenił na kwotę ponad 2500 zł.

Zatrzymani przez policjantów sprawcy przyznali się, że wcześniej na trasie pomiędzy miejscowościami Nosibądy - Mieszałki też ukradli znaki drogowe. Proceder miał miejsce w nocy z 18 na 19 kwietnia, gdy dwóch z zatrzymanych obecnie mężczyzn dokonało kradzieży 5 znaków drogowych. Wówczas straty wyceniono na kwotę ponad 1600 zł.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży. Całej czwórce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.