Piłkarski rozwój z Kronospanem

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.08.2017 / Komentarze
Szczecinecka akademia futbolu współpracuje z naszą największą firmą – owocnie

Zakończony w czerwcu sezon przyniósł zacieśnienie współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską Szczecinek, a firmą Kronospan Szczecinek. Do klubu trafiła kolejna partia sprzętu, ufundowana przez sponsora, a dzieci miały okazję zagrać w dziesiątkach turniejów piłkarskich.

Współpraca Kronospanu z Akademią Piłkarską rozpoczęła się wiele lat temu, zaś obecna opieka sponsorska, jaką firma nas otoczyła, trwa od kwietnia 2015 roku – mówi prezes AP Szczecinek, Szymon Bibik.

Na podstawie porozumienia zdecydowano, że wspierane będą najmłodsze roczniki zawodników, którzy dopiero rozpoczynają treningi piłkarskie. Po parafowaniu nowej umowy we wrześniu poprzedniego roku Kronospan w dalszym ciągu wspiera narybek naszej akademii. W minionym sezonie były to drużyny U-6, U-7, U-8 i U-9.

Dzięki środkom, przekazywanym przez Kronospan, niemal wszystkie drużyny otrzymały już markowe stroje meczowe oraz akcesoria treningowe, pozwalające doskonalić umiejętności. Dodatkowo firma finansuje turnieje, organizowane przez Akademię Piłkarską i transport na zawody sportowe, rozgrywane w innych miejscowościach.

Najważniejsze imprezy, organizowane przez nas, a współfinansowane przez Kronospan to Krono Skrzat Cup, Turniej Mikołajkowy Krono oraz Krono Cup – wszystkie odbyły się w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo, dzięki środkom firmy, jesteśmy w stanie wysyłać naszych reprezentantów na turnieje zewnętrzne, dzięki którym zawodnicy wznoszą się na wyższy poziom sportowy – wyjaśnia Sz. Bibik.

Efektem licznych gier i treningów są bardzo dobre wyniki sportowe, m.in. trzecie miejsce w kategorii U-8 wojewódzkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku czy czwarte miejsce w kategorii U-9 w turnieju Deichmann Minimistrzostwa. Dodatkowo w finale Ligi Żaka KOZPN drużyna U-9 zakończyła rozgrywki bez porażki. Swoje sukcesy mają także na koncie zawodnicy z drużyn U-7, a pierwsze turnieje rozegrali piłkarze z najmłodszej grupy naborowej.

Nie ulega wątpliwości, że bez finansowego wsparcia firmy Kronospan ciężko byłoby nam utrzymać składkę członkowską na poziomie 30 złotych, a ta jest zdecydowanie najniższa w regionie. Rodzice nie ponoszą dodatkowych kosztów w postaci partycypacji w zakupie sprzętu czy udziału w turniejach, choć w przypadku turniejów cyklicznych i kilkudniowych incydentalnie zdarzają się takie przypadki. Rodzice są o nich jednak informowani z wyprzedzeniem – mówi prezes Akademii.

Z każdym rokiem robimy krok do przodu, a zasługa naszego strategicznego sponsora jest w tym procesie nie do przecenienia.

Ogłoszenie

Foto: Akademia Piłkarska Szczecinek/Kronospan