Piłkarze MKP trenują przed sezonem

Miasto z Wizją / 24.01.2018 / Komentarze
Zajęcia w salach sportowych i mecze sparingowe

Jak już pisaliśmy w artykule: " Start ligowej wiosny w drugi weekend marca"

piłkarze MKP pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2017/2018 zagrają z Kluczevią w Stargardzie (spotkanie zaległe z rundy jesiennej). Zasadniczy sezon w IV lidze rozpocznie się tydzień później - w sobotę 10 marca. Wówczas szczecineccy piłkarze gościć będą na boisku Osadnika Myślibórz.

Póki, co MKP rozpoczął przygotowania do sezonu. Jak poinformował klub, zajęcia, ze względu na warunki atmosferyczne, odbywają się na salach gimnastycznych.

Uczestniczą w nich nowi zawodnicy, m.in. Ukrainiec Denis Fedosenko oraz znany z wcześniejszych występów w barwach MKP – Mariusz Bedliński (ostatnio Vineta Wolin). W treningach biorą też udział juniorzy Akademii MKP – Patryk Kozioł, Przemysław Trzciński, Jakub Drzewiecki, Dominik Zenel i Adrian Bednarski.

Z jesiennej kadry nie trenują Japończyk Kaito Hayashi, który jeszcze w listopadzie wrócił do ojczyzny oraz Mateusz Malczyk, Miłosz Krzysztofiak i Cezary Palus. Cała trójka w trakcie rundy jesiennej rozpoczęła studia w większych ośrodkach akademickich w związku, z czym ich dalsze występy w klubie stoją pod dużym znakiem zapytania. Z kontuzjami zmagają się natomiast Kamil Schab i Grzegorz Kozanko.

Mecze sparingowe będą „dogadywane” na bieżąco. Doświadczenia z ubiegłych lat uczą, że na końcu i tak wszystko rozbija się o pogodę oraz dostępność sztucznych boisk w regionie, przez co nie da się zaplanować wszystkiego z wyprzedzeniem. Dobrze ilustruje ten fakt ostatnia sytuacja z towarzyskim meczem przeciwko Błoniom Barwice, który najpierw był zagrożony z powodu zaśnieżonego boiska w Złocieńcu, a po przeniesieniu go do Chojnic i tak się nie odbył, bo rywale nie zebrali jedenastoosobowej kadry.

Tym samym pierwsze z zaplanowanych spotkań – o ile znów nie zdarzy się nic nieprzewidzianego – odbędzie się w środę 24 stycznia o 17 w Koszalinie, a rywalem będzie drugoligowa Gwardia. Blisko jest także „dogadanie” terminu sparingu z Błękitnymi Stargard. W lutym natomiast MKP na pewno pojedzie do Chojnic na mecz z rezerwami Chojniczanki, których trenerem został niedawno były gracz Darzboru – Maciej Megger.

Opracowanie na podstawie Komunikatu Prasowego MKP: Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk