Po 50 latach powtórnie powiedzieli sobie "tak"

Miasto z Wizją / 26.12.2019 / Komentarze
Złote Gody w Boże Narodzenie. Na ślubnym kobiercu Państwo Leokadia i Henryk Rakowie. Medale wręczył syn Daniel - burmistrz Szczecinka

Dziś (środa 25 grudnia) w Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce wzruszająca uroczystość. Na ślubnym kobiercu powtórnie stanęli Państwo Leokadia i Henryk Rakowie.

Uroczystość była inna niż poprzednie. A to z racji tego, że gratulacje, kwiaty i Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" Pani Leokadii i Panu Henrykowi wręczał ich syn - burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Państwo Rakowie związek małżeński zawarli w 1969 roku w Urzędzie Stan Cywilnego w Szczecinku. Dziś po przeżytych wspólnie 50 latach odnowili przysięgę małżeńską.

Prowadząca uroczystość kierownik szczecineckiego USC Eugenia Grudecka, zwracając się do Jubilatów powiedziała m.in.:

Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania.

Dziś zapewne macie Państwo wrażenie, że lata które minęły od tego pierwszego spotkania jak i od małżeńskich ślubów przeminęły w mgnieniu oka. Tak niestety szybko przemija czas.

Patrząc dziś na Was Drodzy Państwo utwierdzamy się w przekonaniu, że wzajemny szacunek, miłość, zrozumienie i zaufanie to wartości bez których jest trudno przeżyć życie i tak jak pisała George Sand - Jedno jest tylko w życiu szczęście: kochać i być kochanym.

Gratulacje dostojnym jubilatom - swoim rodzicom złożył burmistrz Szczecinka Daniel Rak. Wręczył też małżonkom Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Były podziękowania jubilatów, życzenia, upominki i kwiaty od rodziny i przyjaciół oraz tradycyjny kieliszek szampana i rodzinne zdjęcie.

Dodajmy, że Państwo Rakowie wychowali syna i dwie córki. Dochowali się też sześciorga wnucząt.