Po setce i na zakazie za kierownicą

Miasto z Wizją / 28.12.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji sierż. Ewa Żaglewska, okres świąt Bożego Narodzenia w Szczecinku i regionie przebiegł spokojnie.

- Mimo wzmożonego ruchu na drogach doszło tylko do jednego wypadku drogowego. Na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego kierujący samochodem osobowym potrącił prawidłowo idącą kobietę. Ofiara wypadku doznała licznych złamań i została przewieziona do szpitala - mówi E. Żaglewska.

W święta policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się jadący motorowerem "Romet" 36-letni mieszkaniec Szczecinka, który dmuchnął w alkomat 2,5 promila.

Niewiele mniej w wydychanym powietrzu miał 23-latek "powożący" samochodem Peugeot, zatrzymany do kontroli przez policjantów w Bornem Sulinowie. Alkomat pokazał ponad 2 promile. Przy okazji wyszło na jaw, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący jeszcze przez okres 11 miesięcy.

Na sądowym zakazie jechał też 38-letni mieszkaniec Czaplinka. Do kontroli został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Barwicach.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 3 mieszkańców Szczecinka, którzy posiadali przy sobie środki odurzające - marihuanę i amfetaminę. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.