Podinsp. Andrzej Dziemianko komendantem szczecineckiej policji

Miasto z Wizją / 07.10.2016 / Komentarze
Policyjna uroczystość w Szczecinku

Dziś w siedzibie szczecineckich policjantów przy ul. Polnej odbyła się uroczystość objęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji i jego zastępcy. Zaszczytu tego dostąpili oficerowie - pełniący dotąd służbę na stanowiskach "pełniący obowiązki": podinspektor Andrzej Dziemianko i podinspektor Piotr Honc.

Na uroczystość przybył pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie inspektor Jan Pytka.

Po złożeniu meldunku przełożonemu przez szefa Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP komisarza Tomasza Bykowskiego, przywitaniu z gośćmi dzisiejszej uroczystości, podinspektor Andrzej Dziemianko oddał honory sztandarowi szczecineckiej jednostki - jak jest zapisane w ceremoniale - klęcząc ucałował jego płat.

W dalszej części uroczystości głos zabrał inspektor Pytka, po czym wręczył oficerom akty nominacyjne i pamiątkowe ryngrafy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Sylwetkę nowego szefa szczecineckiej policji przedstawiła rzecznik prasowy komendanta mł. asp. Anna Matys.

Podinspektor Andrzej Dziemianko służbę w policji rozpoczął w kwietniu 1991 roku w komendzie Policji w Białogardzie, gdzie pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym. Cztery lata później przeniósł się do Szczecinka obejmując stanowisko w Wydziale Kryminalnym. Rok później został absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczecinie i otrzymał nominację na pierwszy stopień oficerski.

W 2007 roku objął obowiązki Komendanta Posterunku Policji w Bornem Sulinowie, by po dziewięciu latach wrócić ponownie do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, by objąć stanowisko naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Przez ostatnie 4 miesiące pełnił obowiązki komendanta powiatowego. W okresie swojej służby w policji został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi. Jest absolwentem (studia magisterskie) Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podinspektor Dziemianko podziękował przełożonym za zaufanie. Podziękowania złożył też na ręce swoich podwładnych - szczecineckich policjantów.

- Nominacja to nie tylko wielki zaszczyt, ale też jeszcze większy obowiązek. Dziękuję za zaufanie. Swoje obowiązki pełnić będę z pełnym oddaniem i poświęceniem - mówił min. podinsp. Dziemianko.

W imieniu samorządowców licznie przybyłych na dzisiejszą uroczystość (obecny był również burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas) głos zabrał Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

-  Panie komendancie ufamy, że już od dziś, będzie pan realizował wszystkie swoje plany i zamierzenia i to wszystko, co wynika ze służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szczecineckiego. Jesteśmy przekonani, że to jest dobry wybór. Z prawdziwą przyjemnością, z mocy ustawy, poprosiłem Komendanta Wojewódzkiego Policji, aby szefem szczecineckiej policji był właśnie pan podinspektor Andrzej Dziemianko - mówił starosta.

Oprócz policjantów na dzisiejszą uroczystość przybyli burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu szczecineckiego, radni Rady Powiatu, oficerowie Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz komendanci Straży Miejskiej.