Podrzucał śmieci i wpadł w pułapkę

• Tv
Miasto z Wizją / 02.12.2020 / Komentarze
Poczynania niesfornego mężczyzny uwieczniła kamera monitoringu

W niektórych mniej uczęszczanych i zlokalizowanych na uboczu częściach miasta niektórzy mieszkańcy postanowili urządzić sobie wysypiska, pozbywając się swoich śmieci, zazwyczaj tych o większych gabarytach. Do takich sytuacji dochodziło często przy kompleksach garaży, gdzie dotychczas łatwo było podjechać, zostawić swoje odpady i uciec niepostrzeżenie. Teraz osoby łamiące w ten sposób prawo będą miały zdecydowanie utrudnione zadanie.

W ostatnim czasie przy jednym z takich kompleksów garaży została zamontowana foto-pułapka. To właśnie tu często dochodziło do podrzucania odpadów. Na efekty jej działania nie trzeba było długo czekać.

- Kamera zarejestrowała podjeżdżający samochód, z którego kierowca wyrzucał stare, zużyte opony. Nagranie pozwoliło ustalić właściciela pojazdu, a kilka dni później zlokalizować sprawcę podrzucania odpadów. Został on ukarany mandatem karnym. W drugim przypadku również udało się ustalić sprawcę podrzucenia odpadów i zobligować go do ich uprzątnięcia - mówi "Miastu z wizją" insp. Jarosłąw Dudek ze Straży Miejskiej.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Straż Miejska w Szczecinku