Polska pokonała Turcję 1:0

• Aktualności
Miasto z Wizją / 17.09.2019 / Komentarze
Ciekawy mecz międzypaństwowy w Szczecinku

W rozegranym dziś (wtorek 17.09) meczu piłkarskich reprezentacji U16 Polska pokonała Turcję 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę dla polskiego zespołu zdobył w 33 min. George Chmiel, piłkarz Blackburn Rovers.

Licznie przybyli na Stadion Miejski kibice zobaczyli dobre, szybkie i okresami emocjonujące widowisko piłkarskie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany z lekką przewagą naszej reprezentacji. Jedna z zespołowych akcji polskiego zespołu zakończył się golem. Jak się później okazało była to jedyna bramka dzisiejszego spotkania.

W drugiej połowie goście ruszyli do zdecydowanych ataków. Do około 60 min. mieli przewagę (mecz rozgrywany był 2x40 min.). Końcówka meczu należała już do Polaków, którzy nie wykorzystali kilku dobrych szans na podwyższenie rezultatu.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego doskonałą okazję do wyrównania mieli goście. Jednak przytomną interwencją popisał się golkiper biało - czerwonych Oliwier Zych.

Po meczu rozmawialiśmy z trenerem reprezentacji Polski Dariuszem Gęsiorem.

- Jestem zadowolony z podstawy chłopców. Przede wszystkim dobrze kondycyjnie wytrzymali mecz. Stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia bramek. Jednak w decydującym momencie zabrakło tzw. zimnej krwi. Ale to młodzi ludzie, przed nimi jeszcze dużo czasu, by okrzepnąć piłkarsko i wejść w świat dorosłego futbolu - powiedział nam D. Gęsior.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w czwartek (19.09) na stadionie Kotwicy w Kołobrzegu. Początek o godz. 18.