Pomoc z Urzędu Marszałkowskiego dla pracowników OPAK-u

• Tv
Miasto z Wizją / 13.10.2019 / Komentarze
Jakub Hardie-Douglas: Wartość dotacji celowej wyniesie 70 tysięcy złotych

Dziś (11 października) w szczecineckim ratuszu odbyła się krótka konferencja prasowa poświęcona tematowi dalszej pomocy byłym pracownikom firmy OPAK i LOPAK, którzy w wyniku sierpniowego pożaru utracili swoje dotychczasowe miejsca pracy. W spotkani z dziennikarzami udział wzięli wiceburmistrz Dorota Rusin-Hardenbicker oraz radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas, który „przywiózł” ze Szczecina dobrą wiadomość.

- 7 października Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przygotował projekt uchwały dotyczącej udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pomoc dla miasta Szczecinek, z przeznaczeniem do dalszej redystrybucji tych środków do poszkodowanych pracowników – mówi Jakub Hardie-Douglas.

- Uchwała ta musi teraz zostać skierowana pod obrady Sejmiku, które odbędą się pod koniec października. Spodziewam się, że na najbliższej sesji tą uchwałę przegłosujemy, tym samym umożliwiając szybkie przekazanie środków na konto Urzędu Miasta w Szczecinku. Najprawdopodobniej w połowie listopada te środki zostaną wytransferowane - dodaje.

Wartość wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 70 tys. złotych.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra