Pomocnicy Świętego Mikołaja chodzą… w mundurach

Miasto z Wizją / 07.12.2016 / Komentarze
Funkcjonariusze Straży Miejskiej kolejny raz pomogli potrzebującym

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej zawsze znajdują czas, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. Nasi strażnicy wyjątkowo chętnie przyłączają się do wszelkich prowadzonych na terenie Szczecinka akcji charytatywnych, dając dobry przykład i jednocześnie zachęcając pozostałych mieszkańców do udziału w nich, ale także sami wychodzą z inicjatywą, szukając osób, którym mogliby pomóc. Nie inaczej było również tym razem. Do wspólnej akcji charytatywnej przebiegającej pod hasłem „Zaprzęg Świętego Mikołaja” zaprosiła ich Fundacja „Jaś i Małgosia” Szkoły i Placówki Terapeutyczne oraz szczecinecki ProMed. Wspólnymi siłami organizatorzy akcji zebrali sporą ilość przedmiotów i produktów, które następnie trafiły do potrzebujących.

Dziś (środa, 7 grudnia) funkcjonariusze Straży Miejskiej, przedstawiciele Fundacji „Jaś i Małgosia” Szkoły i Placówki Terapeutyczne oraz ProMed-u postanowili wcielić się w pomocników Świętego Mikołaja i odwiedzić najbardziej potrzebujących. Oczywiście nie mogli przybyć z pustymi rękoma. Każda z odwiedzonych rodzin obdarowana została bożonarodzeniowymi prezentami, które z pewnością umilą im nadchodzące święta. W paczkach, które właśnie trafiły do rodzin mieszkających na terenie naszego miasta, znajdowała się przede wszystkim żywność, ale też odzież, zabawki i artykuły szkolne dla najmłodszych oraz słodkości. Jak podkreślają organizatorzy zbiórka, choć trwająca kilka dni, przyniosła zamierzony efekt – uśmiech na twarzach obdarowanych.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Paulina Peciak-Nazarewska