Porządkowanie Lasku Zachodniego na finiszu

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.03.2020 / Komentarze
Tablice poglądowe, ławy, stoły piknikowe, karmniki dla ptaków, stojaki na rowery i ozdobne krzewy

Dobiegają końca prace mające na celu uporządkowanie terenu Lasku Zachodniego od Trzesieki do hotelu Viki. Zadanie jest realizowane w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Roboty prowadzi rodzima firma PPHU Folarend. Koszt zadania to 150 tys. zł.

Zakres wykonania prac obejmuje obszar 5,5 ha. Usunięte zostanie 114 drzew (obumarłe, złomy, wywroty) wraz z uporządkowaniem terenu, prześwietlenie istniejącego drzewostanu, zamontowanie na drzewach 10 szt. budek lęgowych dla ptaków i 3 szt. karmników, zamontowanie 7 szt. stojaków na rowery, montaż 13 szt. ławek parkowych i 9 szt. ławek wypoczynkowych, postawienie 14 szt. koszy parkowych na śmieci oraz nasadzenia krzewów i bylin, m.in. runianka japońska, parzydło leśne, języcznik zwyczajny, tawułka, bergenia sercolistna i ognik szkarłatny.

Planuje się, że prace zakończone zostaną do 30 czerwca 2020 roku.

Pierwszy etap prac już się zakończył. W kilku miejscach stanęły tablice poglądowe, gustowne ławki, ławy i kosze na śmieci.

- Kiedy minie zagrożenie koronawirusem zapraszam wszystkich na spacery i zachęcam do aktywności- skomentował na Facebooku burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto główne: D. Rak

Foto galeria: S. Włodarczyk