Poseł Jerzy Hardie-Douglas o ostatnich wydarzeniach politycznych

• Tv
Miasto z Wizją / 08.01.2020 / Komentarze
Poruszył m.in. temat głosowania dotyczącego ustawy o sądownictwie i kolejnych próbach centralizacji władzy

Dziś (wtorek, 7 stycznia) poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas spotkał się z przedstawicielami mediów, aby podsumować ostatnie sejmowe (i nie tylko) wydarzenia. Podczas briefingu poruszył on m.in. temat głosowania dotyczącego ustawy o sądzie najwyższym i sądach powszechnych, wokół którego w ostatnim czasie wywiązała się burzliwa dyskusja, a także swoista nagonka na parlamentarzystów.

Poseł odniósł się również do kolejnych prób centralizacji władzy przez obecny rząd – tym razem poprzez pozbawienie starostwa kompetencji odnośnie wyboru powiatowego inspektora sanitarnego. Jerzy Hardie-Douglas wspomniał także o ostatniej decyzji wojewody, który bez podania przyczyny postanowił rozwiązać z miastem umowę na działanie w Szczecinku biura konserwatora zabytków.

Jerzy Hardie-Douglas skomentował przy okazji skandaliczne zachowanie Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Jankowskiego, który podczas ostatniej powiatowej sesji zignorował regulamin i nie dopuścił parlamentarzysty do głosu w trakcie dyskusji nad wyjątkowo ważną dla mieszkańców kwestią, jaką jest obecna sytuacja szczecineckiego szpitala.  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z dzisiejszej konferencji.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra