Posłanka Lichocka z PiS „pozdrawia” mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 12.03.2020 / Komentarze
Akcja obywatelska dotarła do naszego miasta. Baner zawisł przy ul. Jana Pawła II

Dziś (czwartek, 12 marca) na szczytowej ścianie jednego z budynków zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II pojawił się wymowny baner ukazujący słynny już obraźliwy gest, jaki posłanka PiS Joanna Lichocka wykonała w kierunku opozycji po przegłosowaniu ustawy dotyczącej przekazania dla Telewizji Publicznej 2 miliardów złotych, zamiast na leczenie pacjentów onkologicznych.

Przypomnijmy, że Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec tuż po zakończeniu głosowania nad ustawą, w myśl której media publiczne otrzymają dotację w wysokości 2 mld zł. Jeszcze przed głosowaniem opozycja zaproponowała, aby tak ogromne pieniądze przeznaczyć na leczenie pacjentów chorych na raka. Ostatecznie radni PiS zamiast na onkologię, zdecydowali o wydaniu miliardów złotych m.in. na TVP. Tuż po poznaniu wyników głosowania posłanka PiS Joanna Lichocka dosłownie „pokazała”, co myśli o propozycji opozycji i Polaków walczących z nowotworami.

Tego typu banery w ostatnim czasie pojawiły się w wielu miastach na terenie całego kraju.

/zr/