Posprzątajmy Szczecinek, bo śmieci, co niemiara

Miasto z Wizją / 12.09.2016 / Komentarze
Akcja „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

To już 23. akcja "sprzątania Świata". W tym roku potrwa od piątku 16 września do niedzieli 18 września. Również w Szczecinku.

Jej idea od początku jest taka sama - polega na oczyszczaniu wyznaczonego terenu przez grupę ochotników. Wybierają oni zwykle takie miejsca, w których gromadzi się wielu ludzi. Są to, więc np. parki, drogi publiczne czy brzegi jezior. Hasło przewodnie tegorocznej akcji to: „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Tradycyjnie już w Szczecinku koordynatorem akcji jest Urząd Miasta.

- W związku z tym zwracamy się do wszystkich chcących przyłączyć się do „Sprzątania świata” z prośbą o podanie w terminie do poniedziałku 12 września (włącznie) pisemnie lub telefonicznie następujących danych: daty sprzątania, wskazania miejsca akcji, przewidywanej ilości osób, które wezmą w niej udział, godziny rozpoczęcia, wskazania miejsca odbioru odpadów oraz podanie osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie akcji - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Powyższe dane prosimy przekazać do Referatu Ochrony Środowiska UM, tel.: 94 371 41 34.

Organizatorzy akcji zapewniają, że w miarę posiadanych środków zapewnią worki i rękawice do zbierania odpadów dla przedszkolaków i uczniów szkół.

- Odbierać je będzie można w dniach 14-16 września w pokoju nr 116 (budynek „B”, I piętro Urzędu Miasta) - kończy M. Ludewicz.