Powiatowy sztab wspiera Małgorzatę Kidawę-Błońską

• Tv
Miasto z Wizją / 09.02.2020 / Komentarze
Mieszkańcy Szczecinka włączyli się w rozpoczętą właśnie kampanię prezydencką

Dziś (7.02) odbył się krótki briefing prasowy dotyczący oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej kampanii wyborczej w wyborach prezydenckich. Przed szczecineckim ratuszem dziennikarze spotkali się z osobami popierającymi kandydaturę Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na najwyższy urząd. Szefem sztabu powiatowego powiatu szczecineckiego został Jakub Hardie-Douglas, Radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego, natomiast Robert Robak objął funkcję pełnomocnika wyborczego, którzy będą kierować pracami sztabu.

- To wyjątkowy moment dla naszego kraju. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jakie znaczenie będą miały te wybory. 10 maja tego roku Polacy zadecydują, jakiej Polski oczekują, w jakiej Polsce chcą żyć. Zdecydują, czy chcą kraju, w którym na co dzień kwestionowany jest dotychczasowy ład konstytucyjny. Zdecydują również, czy chcą żyć w kraju, w którym na co dzień podważane są niepodważalne do tej pory fundamenty demokratycznego ustroju – mówił Jakub Hardie-Douglas.

- Kandydatura pani marszałek Małgorzaty Kidawy Błońskiej jest szansą na przywrócenie normalności. Jest również szansą na to, żeby Polska była silną Polską w silnej Europie. Jest przede wszystkim naszą wspólną nadzieją na to, że w Polsce ponownie będą obowiązywały absolutnie elementarne standardy demokratycznego państwa prawa i praworządności. Chciałbym wszystkich bardzo gorąco namówić do tego, aby w miarę możliwości włączali się w kampanię. Wszystkie osoby, którym los Polski leży na sercu, proszę zgłaszajcie się do nas. My bardzo chętnie włączymy was we wszystkie akcje wyborcze, które będziemy prowadzić na terenie powiatu – dodał szef powiatowego sztabu.

- Jak wiemy kampania ruszyła, ale zanim zacznie się ona pełną parą, każdy komitet musi uzbierać podpisy. Minimalna wymagana ilość podpisów pod nazwiskiem kandydata to 100 tysięcy głosów. Już dzisiaj wiemy, że nasza kandydatka zdobędzie ich dużo więcej – mówił pełnomocnik wyborczy Robert Robak. – Na ulicach miasta pojawią się wolontariusze i będą prosić mieszkańców o poparcie oraz podpisanie listy. Jest to ważny moment i chciałbym, żebyśmy wszyscy w nim uczestniczyli. 10 maja będą się ważyć losy kraju i od nas zależy, jak one się dalej potoczą.

Jakub Hardie-Douglas odniósł się także m.in. do kolejnej zapowiadanej wizyty Małgorzaty  Kidawy-Błońskiej w Szczecinku. Jak zdradził, tym razem pani Marszałek spędzi u nas nieco więcej czasu. Pełna relacja z dzisiejszego briefingu w materiale wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra