Powitanie wiosny z „Wiarusami”

Miasto z Wizją / 10.03.2024 / Komentarze
Szczecineccy turyści zapraszają na szlaki pieszy i rowerowy

W niedzielę, 24 marca Wojskowe Koło PTTK „Wiarusy” zaprasza miłośników wypoczynku w plenerze na rajd turystyczny „Witamy Wiosnę 2024”.

Nasi turyści przygotowali dwie propozycje: trasę pieszą i rowerową. Piechurzy pokonają około 5 km z Osiedla Zachód przez Trzesiekę i dalej brzegiem jeziora Trzesiecko do parku przy siedzibie SAPiK-u (ul. Kilińskiego). Z kolei miłośnicy jednośladów pojadą około 28 km przez Dębowo, Jadwiżyn, Las Klasztorny, rezerwat Dęby Wilczkowskie do Szczecinka.

Rajd rozpocznie się o godz. 10.30 (zbiórka) przy pętli autobusowej na Osiedlu Zachód. Zakończenie rajdu zaplanowano na godz. 15.

- Gorąco zapraszam do udziału i spędzenia z nami kilku godzin na świeżym powietrzu. Naprawdę warto - zachęca do udziału w przywitaniu wiosny szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

Każdy uczestnik rajdu otrzyma okolicznościowy znaczek, potwierdzenia punktów na OTP i OTK oraz pamiątkową pieczątkę. Można też wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w licznych konkursach i quizach rekreacyjnych. Rzecz jasna nie zabraknie turystycznego ogniska. Kiełbasę i chleb zapewniają "Wiarusy".

O tegorocznych planach (druga "pięćdziesiątka") wojskowych turystów możecie przeczytać w artykule: "Powrót Wiarusów na turystyczne szlaki"