Prace budowlane w centrum Szczecinka

Miasto z Wizją / 24.07.2017 / Komentarze
"Dopieszczanie" placu Wolności oraz przebudowa ul. Bartoszewskiego i 1 Maja

Trwa jedna z największych w ostatnich latach inwestycji Szczecinka, czyli przebudowa ciągu komunikacyjnego Plac Wolności - ul. W. Bartoszewskiego.

Główne roboty budowlane na placu przed ratuszem zostały już zakończone. Teraz trwa jego "dopieszczanie", czyli usuwanie ewentualnych usterek i dalsze meblowanie reprezentacyjnego miejsca Szczecinka.

Obecnie budowlańcy z koszalińskiej firmy "Tebra" (budowała już w Szczecinku - firma wykonywała dużą 2-letnią inwestycję budowy ulic na Sójczym Wzgórzu) prowadzą roboty na ul. 1 Maja i Władysława Bartoszewskiego. W tym etapie prac zrobione zostaną również odcinki ulic: Podgórnej, Wyścigowej, Szewskiej i Mariackiej.

- Roboty na ulicach Zamkowej i Bohaterów Warszawy zostały już zakończone. Ostateczny finał robót zaplanowaliśmy na 30 kwietnia 2018 roku. Ich koszt to blisko 5,9 mln zł - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że inwestycja w całości jest finansowana z budżetu miasta.

Więcej o innych budowlanych robotach na szczecineckich ulicach w artykule: