Pracownicy Kronospanu świątecznie pomagają. Wójt dziękuje

• Tv
Miasto z Wizją / 30.12.2020 / Komentarze
Tym razem zrobili świąteczny prezent rodzinie z pobliskiej Żółtnicy

To już coroczna tradycja, że w okresie bożonarodzeniowym pracownicy Kronospan włączają się w akcje dobroczynne koordynowane przez firmę. Tym razem zrobili świąteczny prezent rodzinie z pobliskiej Żółtnicy.

Od wielu lat Kronospan patronuje świątecznym działaniom charytatywnym, a pracownicy chętnie włączają się w pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Ponieważ w tym roku „Szlachetna paczka” nie zawitała do Szczecinka, postanowili sami wyjść z inicjatywą i z pomocą Gminy wybrali rodzinę, która potrzebowała wsparcia.

Piętnastoletni Karol cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę, a jego siostra Ania, mimo swojego młodego wieku, ma problemy z sercem. Rodzina ze względu na kłopoty zdrowotne ojca i konieczność stałej opieki nad chłopcem utrzymuje się z przysługujących im świadczeń. Wszystkimi opiekuje się dzielna mama, która każdego dnia podtrzymuje na duchu swoich bliskich.

Głównym zmartwieniem rodziny był brak łóżka rehabilitacyjnego, który pomógłby Karolowi lepiej funkcjonować i odciążyłby trochę jego opiekunów. Ania w dobie zdalnego nauczania potrzebowała dobrego sprzętu, żeby móc uczyć się jak jej rówieśnicy, ale także przygotowywać się do spełnienia swojego marzenia – zastania programistką.

Pracownicy w zaledwie kilka dni uzbierali 3 274,46 zł, które pokryły w całości koszt łóżka, a firma oprócz potrzebnego laptopa przekazała rodzinie szkolne biurko, wygodne krzesło oraz lampkę, które posłużą dziewczynce w codziennej nauce, a także komplet nowej pościeli – dodatek, który na pewno jest miłym uzupełnieniem całości wyposażenia.

Pracownicy firmy po raz kolejny pokazali, że aby czynić dobro, wystarczy niewiele – otwarte serce i chęci, których im z pewnością nie brakuje. W ich stronę należy skierować szczere podziękowania, a rodzinie życzyć zdrowia i lepszych dni.

Za pomoc i okazane serce pracownikom firmy składa podziękowania także Wójt Gminy Szczecinek