Przed nami II Zlot buldogów francuskich

Miasto z Wizją / 26.04.2018 / Komentarze
Na wybiegu na os. Zachód znów zaroi się od psich łap

Wszyscy miłośnicy zwierząt - a zwłaszcza popularnych buldogów francuskich – 20 maja z całą pewnością powinni odwiedzić wybieg dla psów na os. Zachód. Tu zdecydowanie zaroi się od psich łap i „roześmianych” pysków. To za sprawą organizowanego po raz drugi w naszym mieście spotkania właścicieli – i zarazem oczywiście największych fanów – buldogów francuskich, którzy zjadą do nas z całego województwa. Pierwsze tego typu spotkanie w Szczecinku odbyło się we wrześniu minionego roku.

Dodajmy, że jest to inicjatywa oddolna, a „Zlot buldogów francuskich” ma charakter jedynie integracyjny. Jedyne, co czeka psiaki i ich właścicieli, to z cała pewnością dobra zabawa. Będzie to także okazja do wymiany spostrzeżeń  i historyjek dotyczących zwierzaków. Uczestnicy spotkania wybiorą się także ze swoimi pupilami na rejs statkiem, który zakończy się ogniskiem na Mysiej Wyspie.

- Pierwsze nasze spotkanie w Szczecinku bardzo się wszystkim spodobało i pojawiły się chęci do częstszego spotykania się. Dlatego tez w maju organizuję drugi już tego typu zlot – mówi nam Magdalena Tuziak, jedna z inicjatorek spotkania i oczywiście właścicielka buldoga francuskiego (i to niejednego). – Miastu również spodobała się ta inicjatywa i padła propozycja, aby taka impreza odbywała się cyklicznie. W organizacji zlotu bardzo pomaga mi radny Marcin Bocheński, a także SAPiK, Komunikacja Miejska i SzLOT.

- Sporo osób już zapowiedziało swoją obecność. Nie tylko ze Szczecinka, ale też m.in. z Koszalina i okolic, ze Złocieńca, Drawska, Darłowa czy Człuchowa. Tym razem czekają nas konkursy na oryginalne imię pupila oraz na najsympatyczniejszego pupila. A na zwycięzców oczywiście czekają nagrody, m.in. bilety do kina i bon do myjni dla psów – kontynuuje nasza rozmówczyni. – Najpierw spotkamy się na wybiegu dla psów na os. Zachód, a później statkiem popłyniemy na Mysią Wyspę, gdzie czeka nas ognisko i wspólna zabawa. Jedynie proszę o przyniesienie swojego prowiantu. Z kolei dla najmłodszych, dzięki uprzejmości SAPiKu, pojawi się dmuchany zamek.

Dodajmy, że podczas zlotu trwać będzie także akcja pod hasłem „Ciacho za zeta”, w ramach której właściciele czworonogów będą mogli chociażby za symboliczną kwotę zakupić przysmaki dla swoich pupili, a wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie szczecineckiego schroniska.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk