Przed świętami zabiorą nasze graty

Miasto z Wizją / 11.12.2016 / Komentarze
Zbliża się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. To dobra okazja do przedświątecznych porządków

Do Bożego Narodzenia zostały nam niespełna cztery tygodnie. Już teraz większość z nas planuje świąteczne menu i sporządza listy prezentów. Powoli szykujemy się także do generalnych, przedświątecznych porządków. Ich efektem najpewniej będą sterty niepotrzebnych nam bibelotów czy zwyczajnych rupieci, które „uchowały” się w naszych domach, a których już od dawna nie używamy. O ile mniejsze przedmioty możemy spokojnie wyrzucić do stojącego pod domem kontenera, tak z tymi nieco słuszniejszych rozmiarów zawsze mamy większy problem. Jednak tradycyjnie jak co roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej pomoże nam uporać się z niepotrzebnymi gratami.

W połowie grudnia na terenie Szczecinka odbędzie się przedświąteczna zbiórka odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych. Dlatego w najbliższych dniach warto bliżej przyjrzeć się zalegającym nam w piwnicach, na strychach czy w mieszkaniach sprzętom i meblom, z których już nie korzystamy.

Zbiórka zostanie przeprowadzana według harmonogramu w dniach 12 - 19 grudnia od godz. 7.00 do 15.00 na terenie całego miasta, które podzielono na rejony. Należy pamiętać o wystawieniu zbędnego sprzętu w dzień poprzedzający zbiórkę.

Oddać możemy niepotrzebny nam sprzęt RTV i AGD, meble oraz inne elementy wyposażenia mieszkań. Mieszkańcy proszeni są o wystawienie zbędnego sprzętu i wyposażenia mieszkań przy pojemnikach na odpady komunalne, a właściciele domków – przy ogrodzeniu posesji w dniu poprzedzającym zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka jest nieodpłatna dla mieszkańców i wykonywana jest na koszt Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że do odpadów wielkogabarytowych nie należą m.in. ramy okienne, deski, panele, belki, wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, lustra, grzejniki, płytki rolety oraz pozostałe części budowlane i sanitarne. Nie należy także wystawiać do odbioru części samochodowych, odpadów ogrodowych, worków na śmieci lub kartonów z odpadami domowymi oraz odpadów podlegających selektywnej zbiórce (papier, szkło, plastik).

Dokładny harmonogram grudniowej zbiórki dostępny jest tutaj.

Tekst: Marzena Góra
Foto: deltonafl.gov