Przednia zabawa młodych koszykarzy

Miasto z Wizją / 16.09.2019 / Komentarze
Turniej basketu na boisku przy ul. Połczyńskiej

W Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jak co roku, wpadli na dobry pomysł i postanowili młodym ludziom zagospodarować czas wolny na sportowo. Pomysł rozegrania V Turnieju Koszykówki Ulicznej, tak jak poprzednie edycje, wypalił na przysłowiową piątkę.

Areną koszykarskich zmagań było sportowe boisko wielofunkcyjne przy ul. Połczyńskiej. Przypomnijmy: Obiekt został oddany do użytku na początku lipca (inwestorem było miasto i SzSM) i niezmiennie cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród nie tylko najmłodszych mieszkańców osiedla.

W turnieju rywalizowało 7 drużyn reprezentujących dzielnice i ulice Szczecinka. Zabawy, rywalizacji i emocji sportowych jest, co niemiara.

O każdy punkt na boisku rywalizowały zespoły: Za 10 Minut Zgaśnie Światło, Oddaj Mój Rower, Nie Siadaj Na Piłę Bo Jajo, 4 Samce Na Klamce & Mafia Leone, Mika, Wilim Wizards oraz Jr NBA.

Po niezwykle zaciętych meczach (na jeden kosz) zwyciężył zespół Za 10 Minut Zgaśnie Światło, który w finałowym meczu pokonał Oddaj Mój Rower 15:7. W meczu o trzecie miejsce 4 Samce Na Klamce wygrały z Wielim Wizards 12:10.

Koszykarze i teamy wyróżnione zostały pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Organizator Turnieju - Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa już dziś zaprasza młodych pasjonatów basketu na kolejny VI już Turniej Koszykówki Ulicznej. Odbędzie się on tradycyjnie we wrześniu - 2020 roku.