Przednia zabawa z Fundacją Marcina Gortata MG13

Miasto z Wizją / 03.11.2016 / Komentarze
Skills Challenge Mierz Wysoko w SP nr 7

Dziś (czwartek 3.11) uczniowie i pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 7 gościli członków Fundacji Marcina Gortata MG 13. Radości i sportowej zabawy było, co niemiara.

- Jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinku, w której prowadzone są zajęcia kolejnej edycji Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Kaźmierski, dyrektor SP 7.

- Edycja tegorocznego Skills Challenge trwa od października do grudnia. Jest to projekt mający na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, systematycznym uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się fizycznie i sprawnościowo, co w przyszłości może wydatnie pomóc w osiąganiu sukcesów, nie tylko sportowych.

MG 13 nie zawitałoby do Szczecinka, gdyby nie inicjatywa Cezarego Sierzputowskiego, znanego nie tylko w Szczecinku, ale również w całej Polsce inicjatora wielu wspaniałych akcji charytatywnych, głównie na rzecz chorych dzieci.

- Od trzech lat osobiście jak i moje grono przyjaciół współpracujemy z Fundacją Marcina Gortata - mówi nam C. Sierzputowski. - Marcin wspiera akcje charytatywne Służby Więziennej dla chorych dzieci. W ubiegłym roku dostaliśmy propozycję wytypowania dwóch szkół. Fundacja gościła w w Bobolicach i w Turowie. Z kolei w tym roku Marcin złożył mi propozycję wskazania 5 szkół z naszego terenu. Skills Challenge zagości m.in. w Turowie, Szczecinku, Bobolicach i Grzmiącej.

C. Sierzputowski opowiedział nam o dzieciach uzdolnionych sportowo, które dzięki Fundacji MG 13 mogą rozwijać swoje ulubione hobby w najlepszych ośrodkach sportowych w kraju. Są wśród nich dzieci również ze Szczecinka.

Później przyszedł już czas na sportową rywalizację w formie zabawy. Uczestnicy musieli na czas pokonać specjalny sportowy tor przeszkód. Było przenoszenie piłki koszykowej, rzut do kosza i pokonywanie przeszkód terenowych.

Najlepsi z najlepszych przed świętami Bożego Narodzenia wezmą udział w finale krajowym Skills Challenge w Łodzi. Jego zwycięzca wraz ze swoim trenerem będzie gościem naszego znakomitego koszykarza NBA w jego domu w Stanach Zjednoczonych.