Przedszkolaki też mają swoje święto

Miasto z Wizją / 20.09.2016 / Komentarze
Dzieci z "Makusia" hucznie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

We wtorek, 20 września tuż przed południem miejskim deptakiem przemaszerował roześmiany korowód dzieci z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego, które głośnym skandowaniem oznajmiały wszystkim napotkanym przechodniom, że mają swoje święto. Tego dnia w całym kraju obchodzony jest właśnie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w trakcie którego podopieczni szczecineckiej placówki postanowili na chwilę opuścić przedszkolne mury, spotkać się z mieszkańcami i wspólnie bawić.

- Aby podkreślić ważność wychowania przedszkolnego postanowiono uchwałą Sejmu w roku 2013 o obchodach pierwszego Dnia Przedszkolaka. I co roku listem otwartym do dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców zwraca się Rzecznik Praw Dziecka przypominając, jak ważny w życiu maluchów jest to czas – mówi Grazyna Herchel-Szeremeta, dyrektor Przedszkola im. K. Makuszyńskiego. – My również chcieliśmy w ten sposób zaakcentować ten szczególny moment w życiu małego dziecka i postanowiliśmy uczcić ten dzień inaczej, nie tylko realizując program, ale też wykorzystując sytuację, żeby jeszcze bardziej zintegrować nauczycieli i dzieci.

- Kiedy małe dziecko przychodzi do przedszkola, zostaje jakby trochę wyrwane ze swojego naturalnego środowiska, a zadaniem nauczycieli przedszkola i pozostałym pracowników jest właśnie stworzenie jak najlepszych warunków nie tylko do nauki, ale i zabawy. Dlatego postanowiliśmy zaakcentować dzisiejsze święto poprzez zabawę i taki przemarsz ulicami miasta. I chyba o to chodzi, żeby było miło, sympatycznie i myślę, że dzieci mają szansę odkryć się w nowej sytuacji. Bo każdy dzień dla dziecka jest odkrywaniem – dodaje nasza rozmówczyni.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolakom towarzyszyli także specjalni goście. Dzieci odwiedził Koziołek Matołek oraz Kubuś Puchatek, aby wspólnie z maluchami bawić się podczas ich święta. Po hucznym przemarszu deptakiem, na podopiecznych placówki czekała także moc gier i zabaw.

Tekst, foto: Marzena Góra