Przedszkolaki też mają swoje święto

Miasto z Wizją / 20.09.2019 / Komentarze
Dzieci z "Makusia" hucznie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W piątek, 20 września w niemal całym mieście dało się słyszeć roześmiane grupy przedszkolaków, które wraz z opiekunami wybrały się na spotkanie z mieszkańcami. Powód też był nie byle jaki. Dziś w całym kraju obchodzony jest właśnie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dlatego też podopieczni szczecineckiej placówki postanowili na chwilę opuścić przedszkolne mury, spotkać się z mieszkańcami i wspólnie bawić.

W centrum miasta mogliśmy m.in. spotkać dzieci z „Misia”, które zachęcały przechodniów do wspólnego wzięcia udziału w akcji sprzątania świata. Przed południem miejskim deptakiem przemaszerował także roześmiany korowód dzieci z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego, które głośnym skandowaniem oznajmiały wszystkim napotkanym przechodniom, że mają swoje święto. Wcześniej w przedszkolnym ogrodzie na maluchy czekały konkursy, gdy i zabawy.

- dzisiaj jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka i w naszym przedszkolu od rana na dzieci czekają niespodzianki – mówi nam Barbara Żeromska, dyrektor Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. - Były dziś one witane przez tygryska, który wręczał im ordery Przedszkolaka i słodkości. Na placu zabaw zorganizowaliśmy zabawy i konkursy muzyczne dla dzieci.

- Tradycyjnie przejdziemy także barwnym korowodem przez miasto, aby zaznaczyć ten ważny dzień wśród mieszkańców, a po południu mamy przewidziany w przedszkolu koncert Filharmonii Koszalińskiej dla dzieci, także cały dzień jest wypełniony atrakcjami, aby zapamiętały go na długo – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra