Przekazaliśmy ponad 82 tysiące złotych na rzecz hospicjum

Miasto z Wizją / 13.11.2019 / Komentarze
Podczas tegorocznej kwesty padł kolejny rekord

W piątek, 1 listopada na cmentarzach znajdujących się na terenie naszego powiatu trwała coroczna zbiórka datków na rzecz Hospicjum Domowego im. Św. Franciszka z Asyżu (więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w artykule „Wielkie serca mieszkańców Szczecinka”.

Dziś (wtorek, 12 listopada) poznaliśmy wyniki tegorocznej zbiórki. Mieszkańcy kolejny raz okazali się wyjątkowo hojni. Na rzecz szczecineckiego hospicjum przekazaliśmy znacznie więcej, niż w roku ubiegłym. Tym samym zebrana suma okazała się być rekordowa.

Dodajmy, że była to trzecia z kolei kwesta, z której środki przeznaczone zostaną już nie na budowę czy wyposażenie obiektu, ale zostaną w całości spożytkowane na działalność statutową hospicjum.

W tym roku na rzecz hospicjum przekazaliśmy ponad 82 tysiące złotych. Dla porównania w minionym roku była to kwota blisko 68 tys. zł, a w 2017 roku nieco ponad 59 tys. zł.

Tekst, foto: Marzena Góra