Przy Kościuszki powstanie młodzieżowy dom kultury

Miasto z Wizją / 13.10.2019 / Komentarze
SAPiK w budynku "po leśnikach" stworzy kompleksową ofertę dla dzieci i młodzieży

W sierpniu miasto stało się właścicielem okazałego obiektu zlokalizowanego przy ul. Kościuszki 20. To tu wcześniej przez wiele lat swoją siedzibę miało Nadleśnictwo Szczecinek. Wkrótce budynek doczeka się nowych „lokatorów”. W obiekcie zarządzanym obecnie przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury swoje miejsce spotkań znajdą różnego rodzaju kluby. Tu również mają odbywać się zajęcia poszczególnych sekcji zajęć, które dotychczas organizowane były w budynku SAPiKu przy ul. Kilińskiego.

To jednak nie jedyne planowane przedsięwzięcia związane z funkcjonowaniem obiektu po byłym Nadleśnictwie. Wkrótce budynek przejdzie remont, w trakcie którego zostanie zaadaptowany do nowej roli. Jeśli warunki lokalowe na to pozwolą, powstanie tu swoisty młodzieżowy dom kultury, skupiając liczne propozycje spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.

- Budynek przy ul. Kościuszki ma się stać takim Młodzieżowym Domem kultury. Czyli przeniesiemy tu siedzibę SAPiKu z ul. Kilińskiego wraz ze wszystkimi sekcjami, które tam funkcjonują, takie jak sekcja malarska, nauka gry na gitarze czy sekcje wokalne – mówi "miastu z Wizją" Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.  - Nasze dzieci będą mogły się tu uczyć, spędzać wolny czas i realizować swoje hobby w dużo lepszych warunkach. Budynek wcześniej oczywiście zostanie wyremontowany i nowocześnie wyposażony. Powstanie tu więcej sal, będzie więcej przestrzeni, lepsza ergonomia i nowe wyposażenie. To wszystko zostanie przygotowane specjalnie dla dzieci, które będą przychodzić na nasze zajęcia odbywające się już w tym budynku.

- Co prawda jest to jeszcze w sferze planów, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy uda nam się tu wszystko pomieścić, ale chcielibyśmy także przenieść do budynku przy ul. Kościuszki bibliotekę dziecięcą, aby stworzyć właśnie taki bardziej kompleksowy ośrodek, gdzie będą świetlice, będzie możliwość wypożyczenia lub przeczytania książki na miejscu, ale także właśnie spędzenia czasu chociażby podczas zajęć w którejś z sekcji – dodaje Kamil Klimek.

Jeżeli plany te uda się zrealizować, w obiekcie przy ul. Kościuszki SAPiK stworzy kompleksową ofertę dla dzieci, gdzie będą mogły nie tylko spędzać wolny czas, ale także rozwijać swoje pasje i talenty. Wcześniej jednak budynek  o powierzchni ponad 1600 m2 czeka remont i prace modernizacyjne, dzięki którym wszystkie pomieszczenia i ich nowy rozkład zostaną dostosowane do nowej funkcji.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk