Przy nowym pomoście stanie punkt małej gastronomii

Miasto z Wizją / 15.03.2018 / Komentarze
Z obiektu mieszkańcy będą mogli korzystać już w pierwszej połowie maja

Dobiega końca budowa pomostu na jeziorze Trzesiecko przy Zamku Książąt Pomorskich. Mieszkańcy, którzy regularnie wybierają się w te okolice na spacer, wcześniej mogli śledzić kolejne etapy tej inwestycji, a od kilku tygodni mogą już podziwiać okazałą budowlę niemal w całej okazałości. Wkrótce ukończony pomost zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców.

- Chcemy, żeby  5 maja właśnie w tym miejscu miało miejsce oficjalne rozpoczęcie tegorocznego sezonu wodniackiego w naszym mieście – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. – Spotkaliśmy się w tym tygodniu z wykonawcą i rozmawialiśmy o przyśpieszeniu pewnych prac w stosunku do pierwotnie założonego harmonogramu i tak też się stanie. Pomost jest już tak naprawdę gotowy, są tam założone dyski kompozytowe, balustrady, obiekt jest także oświetlony.

Zmieni się także nieco zagospodarowanie terenu rekreacyjnego znajdującego się pomiędzy brzegiem jeziora a szczecineckim zamkiem. W sąsiedztwie pomostu zostaną usytuowane obiekty małej architektury, m.in. ławki, leżanki parkowe i stojaki rowerowe. Z kolei na samym pomoście usytuowane zostaną stoliki i krzesła „Kawiarni na wodzie” (9 kompletów stolików wraz z 4 krzesłami). Będzie ona niejako uzupełnieniem istniejącego tarasu zewnętrznego przy kawiarni letniej Centrum Konferencyjnego "Zamek".

- Pomost docelowo będzie uzupełnieniem infrastruktury nabrzeżnej. Spotkaliśmy się także w ostatnich dniach z dyrektorami SAPiKu i rozmawialiśmy na temat organizacji funkcjonowania tego pomostu, stąd też pojawiła się konieczność niewielkiej korekty.  Mianowicie do strefy wejściowej bezpośrednio przy pomoście zostaną doprowadzone media. To pozwoli na utworzenie przy samym pomoście punktu małej gastronomii letniej, gdzie każdy będzie mógł nabyć chłodny napój, kawę czy herbatę. Dzięki temu osoby, które będą chciały zakupić coś do picia, nie będą musiały iść do zamkowej restauracji, ale będą mogły skorzystać z tego punktu gastronomicznego – dodaje wiceburmistrz.

Więcej na temat planów zagospodarowania nadjeziornego terenu w naszym dzisiejszym (15.03) programie samorządowym.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk