Przyłbice, rękawice i maseczki - dla służb

Miasto z Wizją / 15.04.2020 / Komentarze
Dar od miasta. Środki ochrony trafiły do policjantów i strażaków

40 przyłbic, 700 par rękawiczek jednorazowych, 1000 maseczek, kombinezony i płyn do dezynfekcji - taki sprzęt i towar został dzisiaj przekazany przez wiceburmistrzów Dorotę Rusin-Hardenbicker i Macieja Makselona policji i straży pożarnej. To kolejne wsparcie udzielone przez Urząd Miasta w Szczecinku w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Wartość zakupionych maseczek, przyłbic i rękawiczek to niemal 7 tysięcy złotych. – Służby składały nam zapotrzebowanie na środki ochrony po zorganizowanym w ubiegłym tygodniu posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To wtedy burmistrz Daniel Rak zadeklarował pomoc, a dziś wywiązujemy się ze złożonej obietnicy – informuje Maciej Makselon. I zapewnia: - Na bieżąco monitorujemy sytuację i jeśli będzie taka potrzeba, to w przyszłości policja i straż pożarna nadal mogą liczyć na nasze wsparcie. Materiały ochronny systematycznie, tak jak do tej pory, będą też przekazywane innym służbom i jednostkom.

Przypomnijmy, że do tej pory na walkę z koronawirusem Miasto Szczecinek wydało już pół miliona złotych. Z tej kwoty 400 tys. zł trafiło do szpitala z przeznaczeniem na zakup sterylizatora (300 tys. zł), resuscytatora (50 tys. zł) oraz 5 tysięcy maseczek, 500 kombinezonów ochronnych i 30 tysięcy rękawic jednorazowych (50 tys. zł). Środki ochrony indywidualnej za 50 tys. zł trafiły też do lekarzy rodzinnych, straży miejskiej, MOPS-u oraz PWiK. W tej chwili Urząd Miasta oczekuje na dostawę maseczek wielorazowego użytku, które będą rozdawane wszystkim mieszkańcom.

Tekst i foto: Mateusz Ludewicz

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk