Przyszła jesień, a bezrobocie wciąż spada

Miasto z Wizją / 02.11.2016 / Komentarze
Intermarche chce zatrudnić 50 pracowników!

Jesienią spada bezrobocie? Rzadkie to zjawisko, ale nie w Szczecinku. Październik był kolejnym miesiącem, w którym uszczupliły się "bezrobotne zasoby" Powiatowego Urzędu Pracy.

- Na koniec października w naszych rejestrach mieliśmy zapisanych 4770 osób poszukujących zatrudnienia, w tym 2735 pań - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP.

- To o 77 osób mniej niż miesiąc wcześniej. Z kolei w Szczecinku pracy poszukuje 2017 osób (o 25 mniej niż we wrześniu), w tym 1156 pań. Spadek bezrobocia odnotowaliśmy we wszystkich gminach powiatu oprócz Bornego Sulinowa i Barwic. Tam bezrobocie nam nieco wzrosło. Prawo do zasiłku posiadają 942 osoby. Stopa bezrobocia na koniec września w powiecie szczecineckim wynosi 19,2 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 7,8 proc.

Jak powiedział nam dyr. Batura, firma Intermarche budująca sklep przy ul. 1 Maja poszukuje do pracy 50 osób.

- Na zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim: sprzedawcy, masarze, kucharze, magazynierzy i ochroniarze - ujawnia nasz rozmówca.

- Firma deklaruje, że z inwestycją upora się do końca tego roku. Ponadto żaden z pracodawców nie zgłosił nam zamiaru prowadzenia zwolnień grupowych.

Powiatowy Urząd Pracy posiada obecnie 53 propozycji dla bezrobotnych. Na etat może liczyć łącznie 146 osób. Pracodawcy poszukują głównie: barmanów - kelnerów, kierowców, mechaników, betoniarzy - zbrojarzy, mechaników maszyn przemysłowych, brukarzy, monterów, magazynierów, ślusarzy i pracowników ogólnobudowlanych.