Przyszła wiosna, w Szczecinku więcej pracy

Miasto z Wizją / 10.04.2018 / Komentarze
W marcu spory spadek bezrobocia

W marcu ubyło osób poszukujących pracy. W rejestrach szczecineckiego "pośredniaka" (stan na dz. 31.03) figurowały 4194 osoby, w tym 2396 kobiet (dane za cały powiat - dop. red.).

- To o 217 osób mniej niż miesiąc wcześniej - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy i dodaje: Prawo do zasiłku posiadają 784 osoby.

Coraz mniej osób bezrobotnych mieszka w Szczecinku - marzec był kolejnym miesiącem spadku tego niekorzystnego społecznie zjawiska. Obecnie pracy poszukuje 1666 mieszkańców Szczecinka. Wśród nich dominują kobiety - 946.

Stopa bezrobocia w powiecie (luty br.) wynosiła 17,2 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 6,6 proc.

- Żadna z firm w regionie i mieście nie zgłosiła nam zamiaru prowadzenia zwolnień grupowych - ujawnia nasz rozmówca.